מה צריך לקחת בחשבון בעת תכנון פרישה?

בין הרגעים המרגשים יותר בחיים, ישנו הרגע שבו העובד מגיע לגיל הפרישה שלו מהעבודה, הרגע הזה מציין עבורו סוף של תקופה והתחלה של אחת חדשה אשר מביאה עמה לא מעט שינויים והסתגלויות. בנוסף לשינוי המשמעותי והגדול הזה, צריך הפורש להתמודד גם עם ההשלכות הכלכליות שיש לצעד הזה ולהתכונן להתנהלות שונה ולשגרת חיים אחרת. על-מנת לעשות את הצעד הזה בצורה הנכונה ביותר יש לבצע הליך של תכנון פרישה לפנסיה אשר יילווה אתכם עוד טרם הפרישה מהעבודה עד להסדרה של אופן השימוש בכל כספי החיסכון שצברתם בקרן הפנסיה וכן כספי הפיצויים שעומדים לזכותכם. זאת כדי שתהיה לכם את היכולת הכלכלית להתקיים ולהמשיך לחיות את חייכם בצורה אופטימלית גם לאחר פרישתכם מחיי העבודה. מה צריך לקחת בחשבון בעת תכנון פרישה

מה חשוב שתדעו לפני הפרישה שלכם?

אין מה לעשות, העבודה היא חיינו ואנו מקדישים עבורה חלק ניכר מאורח החיים שלנו כדי שנוכל לחיות וליהנות מפרנסה טובה ומיציבות כלכלית שלנו ושל בני משפחתנו. הדבר נכון לא רק להווה בו אנו חיים אלא גם לעתיד שלנו, לעתיד הכלכלי שלנו ולכן, במהלך שנות העבודה שלנו אנו מפקידים כספים לחסכונות ולקופות שונות כדי שנוכל ליהנות מהכספים הללו כשנגיע לרגע הפרישה שלנו. רבים טועים לחשוב שברגע שנשאנו באחריות והתחלנו להפקיד כספים בקרנות השונות, כאן מסתיים תפקידינו וכל שנשאר לנו הוא ליהנות מהחסכונות שלנו בעתיד, זה לא נכון! עלינו לעקוב כל הזמן אחר נתוני הקרנות והביטוחים שלנו ולבדוק כל הזמן אם ישנם נתונים חדשים שעלינו להביא בחשבון ובמידת הצורך, לשנות את התוכניות הפנסיוניות שלנו. יש לתכנן את הפרישה שלנו בצורה נכונה תוך התייחסות לכל המידע הפיננסי שיש לנו כדי שבעתיד נצליח ליהנות מהכספים שחסכנו לאורך כל החיים בצורה הטובה ביותר.

תכננו את הפרישה לפנסיה בצורה נבונה

אם אתם מתקרבים לגיל הפרישה לפנסיה או שזה נראה לכם עתיד רחוק, עליכם להיערך כדי שתוכלו לצאת אליה בביטחון וליהנות מהתקופה החדשה בחייכם בצורה מיטבית. לפי החוק, גיל פרישה במדינת ישראל הוא 64 לנשים ו – 67 לגברים, ישנה אפשרות להמשיך ולעבוד עד גיל פרישת החובה ומעבר אבל המעסיק רשאי לחייב את עובדיו לפרוש בגיל 67.

כמה נקודות שחשוב לדעת לגבי תכנון הפרישה כדי שלא תפסידו כספים:

  • ככל שתקדימו עם תהליך תכנון הפרישה כך תוכלו ליצור לעצמכם חסכונות ומסלולים טובים ונוחים. כדאי לבדוק כל כמה זמן את התוכניות שלכם ואם יש צורך יש לבצע שינוי ולהתאים אותן.
  • כדאי לתזמן את רגע הפרישה שלכם כדי שיהיה נכון מבחינת התאריך והזמן בשנה שכן יכולה להיות להם השפעה על מיסוי התוכניות, הפיצויים והמענקים המגיעים לכם.
  • תכנון פרישה חייב להיות אישי ומותאם לכם מבחינת מצבכם הנוכחי, הכלכלי והמשפחתי, ותכנון עתידכם. יש לאסוף את כל המידע הדרוש ובהתאם אליו לקבל המלצה על הפעולות הנכונות שעליכם לעשות.
  • עובדים לא תמיד מודעים לכל ההטבות המגיעות להם ומכאן, ייתכן שגם לא יידעו להתאים את התוכנית הפנסיונית לצרכים ולרצונות שלהם. מסיבה זו, מומלץ לבצע ייעוץ פרישה לפנסיה עם איש מקצוע מנוסה בתחום שמבין את כל התמונה ויוכל לסייע לכם לתכנן את הפרישה בצורה יסודית ומקצועית ביותר.
מעוניינים בהליך ייעוץ פרישה לפנסיה עם אנשי מקצוע? צרו קשר עם המומחים שלנו שישמחו לסייע לכם. היועצים המיומנים מכירים מערך זה באופן מושל

מאמרים אחרונים

ביטוח לחנות פרחים

ביטוח לחנות פרחים

חנות פרחים זהו עסק היפה ביותר ובעל ניחוחות משקרים ונעימים במיוחד. חנות פרחים בדרך כל מכילה בתוכה ציוד רב כמו הפרחים עצמם, אגרטלים, כלי טיפוח

להמשך קריאה »
ביטוח למאמני אגרוף

ביטוח למאמני אגרוף

כל מאמן אגרוף מפעיל אחת לשנה את פוליסת האחריות המקצועית שלו וזאת כדי שתהיה לו הגנה משפטית וכלכלית במקרה שאחד המתאמנים ייפגע ויגיש נגדו תביעה

להמשך קריאה »

ניווט מהיר

תפריט נגישות