ביטוח פנסיוני לאחר גיל פרישה

כל נושא התשלומים עבור הפנסיה לאחר גיל הפרישה הוא די מורכב ויש להבין את החוק על כל סעיפיו כדי לדעת מהן הזכויות של כל אדם.

ייעוץ פנסיוני

לאור זאת קו החשיבה של פנסיונרים רבים הוא להתייעץ עם יועץ פנסיוני מומחה שהוא בקיא בתחום זה כדי שיעניק לפנסיונר הכוונה נכונה. מצד אחד מדובר בתשלום לא מתוכנן אך מצד שני ברור מעל לכל ספק שבזכות הייעוץ הפרטני כל אדם חוסך כסף רב כאשר הוא מבצע את הפעולות הנכונות, חוסך מס ובסופו של דבר נהנה מכספים רבים יותר לאור תכנון נכון של פרישה לפנסיה.

ביטוח פנסיוני לאחר הפרישה לגמלאות

יש כמה סעיפים בחוק לגבי חובת המעביד לשלם פנסיה לעובד שהגיע לגיל גמלאות:

  1. אם מדובר בעובד שגילו הוא לאחר גיל הפנסיה הרשמי והוא התחיל לעבוד במקום עבודה שהוא חדש עבורו, ואין מקום עבודה קודם או חברת ביטוח שמשלמת עבורו קצבה חודשית, על המעביד להפריש עבורו כספי פנסיה.
  2. גם אם מדובר בעובד וותיק אשר עבד במקום עבודה זה בעבר והוא מקבל ממנו או מקרן הפנסיה קצבה חודשית, יש להמשיך ולהפריש לו כספים אם הוא ממשיך לעבוד ואין צורך בהמתנה של שישה חודשים כפי שקורה בדרך כלל עם עובדים חדשים שהם צעירים יותר.
  3. עובד חדש אשר מקבל קצבת פנסיה ממקור אחר כמו מקום העבודה הקודם, אין חובה על המעסיק להפריש עבורו כספים לקרן הפנסיה.

לחיות בחוסר וודאות פיננסי

במקרים רבים גם במקומות העבודה העובדים לא מקבלים תשובות מלאות לגבי ביטוח פנסיוני לאחר גיל פרישה ולכן יש חוסר וודאות גדולה. לא אחת יש סכומים גבוהים בקרנות הפנסיה ואף אדם אינו מעוניין לעשות טעויות שיעלו לו ביוקר רב.

זו הסיבה שחברים וקרובי משפחה ממליצים תמיד להיעזר בשירותיו של יועץ פנסיוני אשר מכיר תחום זה על כל רבדיו ויכול לתת את הליווי הפיננסי הנכון ביותר.

שלבי הבדיקה של היועץ הפנסיוני

הייעוץ בנושא זה הוא פרטני כיוון שיש להבין את המעטפת האישית הן של האדם שהגיע לגמלאות וגם של בן הזוג כיוון שהם נחשבים יחידה אחת לצרכי מס. היועץ בוחן אם מדובר בפנסיה צוברת, פנסיה תקציבית, וקבלת כספים חודשיים מביטוח מנהלים לגבי שני בני הזוג. כמו כן אם התקבלו פיצויי פיטורין וזאת כדי לבדוק את היבטי המס.

מעבר לכך יבדוק היועץ אם בני הזוג או אחד מהם מקבל קצבת זקנה מהמוסד לביטוח לאומי כיוון שיש מקרים שבהם מועד תחילת הקצבה הוא בגיל שבעים בלבד וזאת אם אחד מבני הזוג הוא עצמאי וההכנסה החודשית הממוצעת שלו היא מעל הסף שקבע המוסד לביטוח לאומי. לכן אף על פי שהגיע לגיל הפרישה שהוא 62 לנשים ו – 67 לגברים, הוא או היא לא יקבלו את הקצבה החודשית במועד הפרישה.

אופציות של הפרשת כספים לפנסיה

יש כמה אפיקי השקעות רלוונטיים בגיל מבוגר והיועץ הפיננסי אשר בוחן את מצבו הפיננסי של הלקוח שלו מציע לו את האופציה המיטבית. האפשרויות הן:

  • קופת גמל.
  • ביטוח מנהלים.
  • קרן פנסיה.

החשיבה על העתיד הכלכלי

ההיערכות הכלכלית לקראת גיל הפנסיה היא נושא אקוטי עבור כל אדם. בגיל צעיר אנשים רבים חושבים שכאשר הם יגיעו לגיל מבוגר הם יסתדרו, אך במקרים רבים ההכנסות היו נמוכות מאד ואנשים הגיעו לפת לחם.

כדי לא להגיע לכך חשוב להתייעץ עם יועץ פנסיוני שהוא בעל ידע, שינתב עבורו את הדרך.

מאמרים אחרונים

ביטוח לחנות פרחים

ביטוח לחנות פרחים

חנות פרחים זהו עסק היפה ביותר ובעל ניחוחות משקרים ונעימים במיוחד. חנות פרחים בדרך כל מכילה בתוכה ציוד רב כמו הפרחים עצמם, אגרטלים, כלי טיפוח

להמשך קריאה »
ביטוח למאמני אגרוף

ביטוח למאמני אגרוף

כל מאמן אגרוף מפעיל אחת לשנה את פוליסת האחריות המקצועית שלו וזאת כדי שתהיה לו הגנה משפטית וכלכלית במקרה שאחד המתאמנים ייפגע ויגיש נגדו תביעה

להמשך קריאה »

ניווט מהיר

תפריט נגישות