ביטוח בריאות לעובדים זרים ותיירים

ביטוח בריאות הוא מוצר בסיסי עבור כל אדם שמגיע לישראל עקב סיבות תיירותיות, עסקיות או לצורך עבודה.

רכישה של פוליסת ביטוח בריאות

חברות הביטוח הגדולות הפועלות בישראל מפעילות פוליסות בריאות ייעודיות עבור זרים. ההרכב של הפוליסה הוא דומה ביניהן, אך לא תמיד הוא זהה. עם זאת יש כמה נושאים אלמנטריים שרכישת פוליסה זו מעניקה כיסוי מיטבי כמו לדוגמה:

 • טיפול בחדר מיון על כל המשתמע מכך.
 • כיסוי לימי אשפוז על פי הצורך.
 • אפשרות הגעה לרופא בקופת חולים לצורך בדיקה שגרתית.
 • אופציה לביקור אצל רופא מומחה על פי הצורך כמו אורתופד, קרדיולוג וכו'.
 • ביצוע בדיקות שונות כמו בדיקות הדמיה ובדיקות מעבדה כמו דם ושתן.
 • אפשרות לרכישת תרופות בבית המרקחת בהתאם למרשמים.
 • קבלת טיפולי שיניים חירום כאשר יש כאבים בכל יום ובכל שעה.
 • אפשרות להזמין ביקור של רופא שמגיע לביתו של המבוטח וזאת בשעות שבהן המרפאות של קופת חולים סגורות כמו בשעות הערב או בסופי שבוע.
 • מימון עלויות הטסה של העובד הזר, איש העסקים או התייר למדינת המוצא במקרה של החמרה במצבו הרפואי.
 • כל הטיפולים האלו מוענקים לאורך כל השבוע ו – 24 שעות ביממה.

למי מיועדת פוליסת ביטוח בריאות?

יש כמה קבוצות שפוליסת ביטוח בריאות לזרים מותאמת להם:

 • אנשי עסקים שמגיעים לישראל לביקור קצר או ארוך. הם מפעילים פוליסת בריאות לכמה ימים וזאת על פי תקופת השהייה המתוכננת שלהם.
 • תיירים שמגיעים מעת לישראל לביקורים משפחתיים או לטיולים כשגילם הוא בין שלושה חודשים לבין 75 שנים.
 • מעביד ישראלי שמעסיק עובד זר אחד כמו לדוגמה עובד סיעודי עבור קרוב משפחה מבוגר, או לחלופין מעביד ישראלי שיש לו עובדים רבים שהוא קיבל עבורם אשרת עבודה בישראל כיוון שהם מועסקים כאן במקצוע נדרש כמו לדוגמה בענפי החקלאות השונים.

אופן קבלת שירות רפואי בישראל

כל חברת ביטוח שמפעילה שירות זה של פוליסות רפואיות לזרים שהם תושבי מדינות שונות ברחבי העולם, יוצרים הסכמים עם אחת מקופות החולים שפועלות בישראל. לכן כל מי שרוכש פוליסה כזו וגילו הוא בין גיל 18 לגיל 65 , זכאי לקבלת שירותי רפואה במרפאות של קופה זו אשר ממוקמים ביישובים השונים ברחבי הארץ.
כשמדובר על מעסיקים שיש להם עובדים רבים שהם בעלי אשרת עבודה בישראל, הם רוכשים כמות גדולה של פוליסות בריאות וזאת על פי תקופת השהייה המתוכננת בישראל של כל אחד מהעובדים האלו שמגיעים ממדינות שונות כמו הודו, סרי לנקה, פיליפינים ועוד.

עלויות של פוליסות בריאות

מי שמעוניין לרכוש פוליסת בריאות פונה לכמה חברות ביטוח ומקבל הצעת מחיר רלוונטית. אם מדובר בעובד אחד הצעות המחיר יהיו די דומות זו לזו. לעומת זאת כאשר מדובר במעסיק שקיבל אישור להפעלת עשרות עובדים ואף מאות עובדים בענפי החקלאות, הבניין או תחומים אחרים מדובר בעסקה גדולה ולכן אפשר לקבל הצעת מחיר זולה ואטרקטיבית מכל אחת מחברות הביטוח.
כדי שלא יוצרו בעיות בעת הצורך בהפעלת הביטוח הרפואי, מתבצעת בדיקה מקיפה של כל הסעיפים הרלוונטיים וזאת כדי לוודא שלכל אחד מהעובדים יהיה כיסוי מלא ולא יוצר מצב שהוא יהיה חולה ויזדקק לדוגמה לקבלת טיפול מרופא מומחה והוא לא יקבל שירות זה עקב סיבה כזו או אחרת.
המגמה של המעסיקים היא שהעובדים יהיו בריאים ויעבדו, אך אם הם חולים שיקבלו את כל הטיפול וישובו במהרה לעבודה.

מאמרים אחרונים

ביטוח לחנות פרחים

ביטוח לחנות פרחים

חנות פרחים זהו עסק היפה ביותר ובעל ניחוחות משקרים ונעימים במיוחד. חנות פרחים בדרך כל מכילה בתוכה ציוד רב כמו הפרחים עצמם, אגרטלים, כלי טיפוח

להמשך קריאה »
ביטוח למאמני אגרוף

ביטוח למאמני אגרוף

כל מאמן אגרוף מפעיל אחת לשנה את פוליסת האחריות המקצועית שלו וזאת כדי שתהיה לו הגנה משפטית וכלכלית במקרה שאחד המתאמנים ייפגע ויגיש נגדו תביעה

להמשך קריאה »

ניווט מהיר

תפריט נגישות