ביטוח בריאות בארה"ב

בטבלת הצרכים של האדם הבריאות תופסת מקום נרחב ואנחנו לא יכולים לדמיין מצב שבו אנחנו מתפקדים, פעילים ומאושרים אם הבריאות שלנו לא תקינה. לשם כך יש לדאוג לשירותי בריאות טובים שידעו לפתור את בעיות בריאות מורכבות כקלות ושיהיו נגישות לכל דורש. זה אפשרי בכל מקום כאשר יש ביטוח בריאות בארה"ב.

מסחרחורת ועד סרטן

כאזרחי מדינת ישראל אין דבר קל מלקום בבוקר, להרגיש לא טוב ולקבוע תור לרופא. מערכת הבריאות וביטוח הבריאות יכולים לתת מענה לכל אזרח, בלי קשר למעמדו ומצבו הכלכלי ולפתור עבורו כמעט כל בעיה רפואית. בארה"ב הדבר הזה לא מובן מאליו ואזרחים רבים עד לפני כעשור היו למעשה מתלבטים לגבי כל פניה לרופא ובתי החולים סירבו להעניק טיפול רפואי לאנשים ללא כיסוי ביטוחי מתאים.

השינוי של הנשיא אובמה

בשנת 2010 השיק הנשיא לשעבר ברק אובמה רפורמה בתחום ביטוחי הבריאות שמטרותיה העיקריות היו –

  1. לאפשר לכל אזרח אמריקאי ביטוח בריאות שיכסה אותו מבחינה רפואית.
  2. לדאוג שחברות הביטוח יאפשרו מתן כיסוי רפואי ללא חשש.

הרעיון מאחורי התכנית הוא תשלום מס בריאות שיאפשר שירותי רפואה ציבורית רחבה למבוטחים, בדומה למה שאנחנו מכירים בישראל.
בשונה מישראל, בארה"ב הביטוחים הם פרטיים ולא כולם יכולים לאפשר לעצמם כך שהרפואה אינה נגישה למי שאינו מבוטח.

העלויות של ביטוח בריאות

עלות ביטוח לתושבי ארצות הברית נעה סביב כמה מאות דולרים לחודש בהתאם לכיסוי הנדרש. יש להבין כי שירותי הרפואה בארה"ב מתומחרים באלפי דולרים לטיפול פשוט כמו חיסון למשל ועד לעשרות אלפי דולרים למצבים רפואיים מורכבים כמו למשל היריון ומחלות מסכנות חיים יכולות להגיע גם למאות אלפי דולרים.
מכאן אפשר להבין שמי שאינו מסוגל לרכוש לעצמו ביטוח בריאות, לא יהיה מסוגל לעמוד בתשלומי הטיפולים ואנשים רבים, חסרי ביטוח, פשוט מוותרים על שירותי הרפואה, למרות שרמת הטיפולים בארה"ב היא מהטובות והמפותחות ביותר בעולם.

שירותי הבריאות בהתאם לחוק ביטוח הבריאות בארה"ב ניתנים רק לתושבי ואזרחי ארצות הברית ולכן ישראלים המתוכננים לבלות פרק זמן ארוך, נדרשים לרכוש טרם יציאתם ביטוח רפואי שיכסה בעיות רפואיות קיימות או כאלה שעלולות להפתיע. כדי לרכוש ביטוח מתאים חשוב להכיר מונחים שגורים בביטוח הבריאות האמריקאי ולרכוש את הביטוח מחברה המתמחה בנושא.

להיות אזרחים אמריקאיים

שירותי הבריאות בארה"ב הם יקרים ודורשים כיסוי ביטוחי לכל פגישה עם רופא, טיפול ועוד, לכן הביטוחים הנמכרים הם שונים ויכולים לעלות לא מעט כסף ככל שהכיסוי שאותו הם מציעים רחב יותר. את הביטוח הרפואי האמריקאי יכולים לרכוש רק אזרחי ארה"ב ולכן ישראלים רבים בודקים מהי אפשרות קבלת אזרחות אמריקאית. כדי לקבל אזרחות יש לעמוד באחד מהתנאים הבאים:

  • להיוולד בארצות הברית או להיוולד להורים בעלי אזרחות אמריקאית.
  • להינשא לבעל אזרחות אמריקאית.
  • לזכות בהגרלת הגרין-קארד השנתית.

בעמידה באחד מהתנאים הנ"ל אפשר להגיש בקשה לקבלת אזרחות אמריקאית כשהמועמד נדרש לדעת את השפה האנגלית ברמת דיבור, קריאה וכתיבה ולעבור מבחן על ההיסטוריה והממשל בארה"ב. את האזרחות מקבלים במעמד הצהרת נאמנות לארה"ב.

ביטוחי בריאות בתקופת רילוקיישן

אם אתם צפויים לצאת לשליחות מטעם העבודה לרילוקיישן ומעוניינים בביטוח בריאות או אתם מעוניינים  לבדוק את זכותכם לקבלת אזרחות אמריקאית, חשוב שתעשו את זה עם באמצעות חברה מתמחה שמכירה את החוקים על בוריים וכמובן מול לחברת ביטוח. בדרך זו המומחים יעזרו לכם להתקרב אל החלום האמריקאי בצורה נכונה ובטוחה שתאפשר לכם כיסוי ביטוח ושקט נפשי לאורך כל תקופת השהיה בארה"ב.

מאמרים אחרונים

ביטוח לחנות פרחים

ביטוח לחנות פרחים

חנות פרחים זהו עסק היפה ביותר ובעל ניחוחות משקרים ונעימים במיוחד. חנות פרחים בדרך כל מכילה בתוכה ציוד רב כמו הפרחים עצמם, אגרטלים, כלי טיפוח

להמשך קריאה »
ביטוח למאמני אגרוף

ביטוח למאמני אגרוף

כל מאמן אגרוף מפעיל אחת לשנה את פוליסת האחריות המקצועית שלו וזאת כדי שתהיה לו הגנה משפטית וכלכלית במקרה שאחד המתאמנים ייפגע ויגיש נגדו תביעה

להמשך קריאה »

ניווט מהיר

תפריט נגישות